Dapoksetyna

Dapoksetyna to jeden z najbardziej popularnych związków chemicznych, który wchodzi w skład preparatów przeznaczonych dla mężczyzn posiadających zaburzenia erekcji. Dysfunkcje seksualne występujące u mężczyzn pomiędzy 18. a 64 rokiem życia mają różne podłoże. Leczenie przedwczesnej ejakulacji przy pomocy środków posiadających w składzie dapoksetynę, może okazać się skuteczne. 

Dapoksetyna to skuteczna substancja chemiczna, która wydłuża średnio czas trwania stosunku, zwiększa kontrolę nad ejakulacją oraz ogólną satysfakcję ze stosunku. Preparat cechuje się niebywałą skutecznością oraz wysokim poziomem bezpieczeństwa.

Dapoksetyna - działanie

Obecnie dapoksetyna jest jedynym lekiem, który stosuje się w przypadku pacjentów z przedwczesnym wytryskiem. Jest to spowodowane jego dużą skutecznością w działaniu, która została udokumentowana badaniami klinicznymi. Dapoksetyna jest silnym i szybko działającym inhibitorem wychwytu zwrotnego serotoniny. Preparat jest w stanie wywołać niewielką liczbę działań niepożądanych. Leczenie przedwczesnej ejakulacji może być jednocześnie bezpieczne i skuteczne.  

Działanie dapoksetyny w głównej mierze polega na blokowaniu wchłaniania zwrotnego serotoniny w synapsach. Lek ten pobudza układ współczulny do szybszego procesu przekazywania dopaminy i noradrenaliny. Lek stosuje się najczęściej na 1-3h przed stosunkiem płciowym. Substancja chemiczna szybko ulega wchłanianiu się z przewodu pokarmowego, dlatego nie osadza się w organizmie. 

Pacjenci stosujący ten lek deklarują poprawę jakości życia seksualnego, w tym także zadowolenie z jakości odbytych stosunków płciowych w grupach stosujących dapoksetynę w dawce 60 oraz 30 mg. 

Dapoksetyna - przeciwwskazania

Związku chemicznego dapoksetyny nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu. Substancji nie można łączyć z inhibitorami MAO, tiorydazyną, inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny oraz innymi produktami o działaniu serotoninergicznym. Dapoksetyny nie powinny stosować osoby posiadające zaburzenia czynności wątroby, zaburzenia afektywne dwubiegunowe, zaburzenia ze strony pracy serca, zaburzenia przewodzenia czy w przypadku wady zastawkowej, choroby niedokrwiennej serca. Dapokestyny nie powinni stosować pacjenci przyjmujący leki na depresję, schizofrenię, zaburzenia afektywne dwubiegunowe oraz stosujący leki przeciwmigrenowe. 

Dapoksetyna - wskazania 

Wskazania do stosowania dapoksetyny dotyczą problemów z przedwczesnym wytryskiem, słabą kontrolą nad ejakulacją, osobistymi obawami oraz stresem związanym z odbyciem stosunku płciowego. Innymi wskazaniami jest chroniczna lub nawracająca ejakulacja przy minimalnej stymulacji seksualnej oraz przedwczesne wytryski w kontaktach seksualnych w przeciągu ostatnich sześciu miesięcy.

Autor