Jakie składniki powinny znaleźć się w tabletkach na potencję dla pań?

Spadek libido u kobiet, często powiązany jest z różnymi innymi czynnikami zdrowotnymi. Zazwyczaj są to złożone procesy, które składają się na zmniejszenie popędu seksualnego u kobiet. W tym celu powstały suplementy diety oraz leki na zwiększenie libido u kobiet, które przeznaczone są do stosowania jedynie u osób powyżej osiemnastego roku życia. 

Spadek libido to coraz częstszy problem, który dotyka kobiety. Przyczyn takiego stanu można szukać w długotrwałym stresie, zmęczeniu lub braku równowagi hormonalnej. Bardzo często jest to także sygnał rodzącej się choroby czy też schorzenia. Na rynku znajduje się wiele preparatów, leków na libido, których głównym zadaniem jest zwiększenie popędu seksualnego u kobiet. Co w swoim składzie powinny mieć takie preparaty, a czego w nich unikać?  

Tabletki na libido - jakie składniki

W suplementach na potencję dla kobiet najczęściej znajduje się L-arginina, która znana jest wszystkim osobom uprawiającym sport. Jej podstawowym celem jest zwiększenie zdolności organizmu do podejmowania wysiłku fizycznego. Kolejnym składnikiem, który można znaleźć w suplementach na potencję jest żeń-szeń, który działa niemal jak afrodyzjak. Innym składnikiem tego typu może być kofeina, która doskonale pobudza i zwiększa poziom dopaminy w organizmie. Kofeina podnosi także ciśnienie krwi, co przyczynia się do lepszego ukrwienia narządów płciowych. Muira puama to indiańskie ziele, które bardzo często dodawane jest do suplementów dla kobiet. Świetnie tonizuje działanie układu nerwowego. 

Flibanseryna to chyba najbardziej znany składnik leków na potencję dla kobiet, który nazywany jest viagrą dla kobiet. Związek chemiczny początkowo był lekiem na depresję, póżniej odkryto jego właściwości oddziałujące na zwiększenie popędu seksualnego u kobiet. Flibanseryna stymuluje układ nerwowy, zwiększa ilość dopaminy oraz noradrenaliny we krwi. 

Tabletki na libido - działanie 

twoja-apteka.net

Działanie tabletek na potencję dla kobiet polega w głównej mierze na przywróceniu organizmowi naturalnego rytmu i potrzeb fizjologicznych, które zostały utracone w wyniku różnych dolegliwości tudzież schorzeń. Dostępne w aptekach suplementy na potencję dla kobiet mają nie tylko zwiększać libido, lecz równocześnie poprawiać nastrój oraz dodawać energii. Niektóre preparaty mają zdolność do wspomagania układu nerwowego oraz metabolizmu. Warto zaznaczyć, że każdy suplement diety może być skuteczny jedynie w przypadku regularnego stosowania, w przeciwnym razie preparat nie spełni swojego zadania. 

Tabletki na libido - skutki uboczne

Suplementy diety, które zostały zakupione w aptece, przyjmowane zgodnie z zaleceniami producenta nie powinny wywoływać skutków ubocznych. Nigdy jednak nie ma 100% gwarancji, dlatego przed zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem. Stosowanie tego typu środków nie jest zalecane w przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią. Przyjmowanie tego typu środków w zbyt dużej ilości może przyczynić się do wystąpienia licznych skutków ubocznych, takich jak: zawroty głowy, nudności, bóle piersi, wzmożony ból podczas menstruacji. Przeciwwskazaniem do stosowania jest białaczka, niewydolność nerek, wątroby, przeszły zawał, udar mózgu, choroba niedokrwienna serca, arytmia serca, niskie ciśnienie tętnicze.

Autor