Czy istnieją leki na impotencję dla kobiet?

Najczęstszą przyczyną niskiego poziomu libido jest zmęczenie, stres a nawet depresja. Przyczyną, może być także przyjmowanie określnych leków oraz brak równowagi hormonalnej, która powstała w wyniku źle dobranej antykoncepcji. Jednym ze sposobów na poprawienie libido jest psychoterapia oraz odpowiednia suplementacja. 

Problemy seksualne u kobiet przyjmują całkiem inną postać jak u mężczyzn. Na ich występowanie składa się zazwyczaj nie jedna, lecz wiele przyczyn. Jak się okazuje, prawie co trzecia kobieta ma obniżone libido i nie czerpie satysfakcji ze swojego życia seksualnego. Obecnie na rynku znajduje się wiele bezpiecznych środków, które pozwalają zahamować rozwijający się problem. 

Najczęstsze przyczyny kobiecej impotencji

Zmniejszony poziom libida dotyczy ponad 35% kobiet. W większości przypadków, brak zainteresowania życiem seksualnym wymaga podjęcia specjalistycznego leczenia, ponieważ przyczyna z reguły jest złożona. W przypadku innego podłoża niż dysfunkcja psychologiczna, doskonałym rozwiązaniem okazują się preparaty farmakologiczne. 

Do najczęstszych przyczyn spadku libida zalicza się:

  • Stres
  • Depresję
  • Zaburzenia gospodarki hormonalnej
  • Okres okołomenopauzalny
  • Przyjmowanie określonych leków
  • Choroby ogólnoustrojowe, tj. cukrzyca, infekcje, nowotwory
  • Słabą więź emocjonalną z partnerem 
  • Problemy z uzyskaniem satysfakcji podczas stosunku, mogą także wynikać z braku dostatecznego podniecenia oraz niemożności uzyskania orgazmu. Sytuacje te mogą powstawać na skutek dolegliwości oraz schorzeń narządów płciowych.

Pierwsze objawy niskiego libido

twoja-apteka.net

Dysfunkcje dotykające kobiety nie mogące uzyskać pełnego zadowolenia z życia seksualnego, najczęściej można podzielić na: zmniejszenie potrzeb seksualnych oraz trudności w uzyskaniu orgazmu. Kobieta z niskim libido dużo rzadziej sama inicjuje zbliżenia i decyduje się na odstępowanie od innych form zaspokajania potrzeb seksualnych. Częstym objawem niskiego libido, jest zbliżający się okres okołomenopauzalny, który jest przyczyną nasilonej nerwowości, uderzeń gorąca, bezsenności, zmniejszonej elastyczności tkanek. 

Leki na potencję dla kobiet

Według przeprowadzonych badań zdecydowana większość preparatów podnoszących libido posiada pozytywne wyniki. Działanie tychże środków polega mniej więcej na tym samym schemacie, czyli na zwiększeniu popędu seksualnego. Specjaliści jednak zwracają uwagę na redukcję stresu oraz innych czynników, które mogłyby wpłynąć na problemy ze współżyciem. Niemal wszystkie środki na libido posiadają w swym składzie substancję czynną L-argininę, która jako aminokwas stanowi produkt wykorzystywany do syntezy białka. Działanie tego aminokwasu polega na syntezie tlenku azotu. Proces ten zwiększa elastyczność tkanek, poprawia cyrkulację krwi oraz zwiększa ukrwienie narządów płciowych. Warto jednak pamiętać, że L-arginina nie jest ostatecznym rozwiązaniem na problemy z niskim libidem. 

Autor