Imbir i jego działanie na układ płciowy

Naturalne właściwości imbiru wykorzystywane są w Azji oraz Europie. Imbir świetnie oddziałuje na układ krążenia oraz układ odpornościowy organizmu. Imbir oraz jego rozgrzewające zdolności są w stanie podnieść libido oraz dodać energii. Imbir znalazł zastosowanie nie tylko jako lek na wiele dolegliwości, lecz także jako cenny składnik dodawany do wielu potraw. 

Imbir jest źródłem cennych witamin oraz składników mineralnych, posiada m.in: wapń, magnez, fosfor oraz potas. Imbir naturalnie pobudza ukrwienie narządów płciowych, przez co wzmacnia doznania seksualne. Na świecie istnieje 80 gatunków imbiru, każdy z nich ma podobny do siebie: ostry, cytrynowy zapach i nieco palący smak. Wykorzystywany w lecznictwie oraz kosmetologii. Olejek imbirowy zasłynął jako popularny afrodyzjak. 

Imbir i jego działanie na układ płciowy

Imbir lekarski posiada aż dziesięć czynnych składników, które wykazują zdolności antywirusowe. Z tego też względu imbir stosowany jest jako domowa metoda leczenia przeziębień. Korzeń imbiru posiada wiele szczególnych właściwości. Najważniejsze z nich to: poprawa krążenia, działanie rozgrzewające, poprawa pamięci i koncentracji, działanie odświeżające, przeciwobrzękowe, wspomagające trawienie. Imbir posiada wyjątkowo ciepło-korzenny aromat, który przywołuje miłe wspomnienia. 

Imbir od lat uznawany jest za jeden z najlepszych afrodyzjaków. Wszystko przez jego naturalne zdolności do rozgrzewania organizmu oraz umiejętności rozszerzania i rozluźniania naczyń krwionośnych. Kojąco wpływa na cały organizm redukując stres. Imbir najlepiej działa podawany w formie naparu. 

W Polsce można dostać imbir w całości i sproszkowany. Najlepiej sprawdzają się herbatki z imbirem, które działają rozgrzewająco na cały organizm. Do takiego napoju wystarczy dodać miód oraz cytrynę. 

Imbir - przeciwwskazania 

Głównym przeciwwskazaniem do stosowania imbiru są wszelakie choroby oraz schorzenia układu pokarmowego, np. hemofilia, wrzody żołądka czy dwunastnicy, a także refluks. Niestety, ale działanie imbiru mocno drażniąco wpływa na układ pokarmowy. Imbiru nie należy przyjmować w trakcie trwania ciąży oraz w okresie karmienia piersią. Jak się okazuje, imbir może wpływać na działanie preparatów na problemy z ciśnieniem. Spożywanie imbiru w niezwykle dużych dawkach jest szczególnie niebezpieczne przy nadciśnieniu lub niedociśnieniu.

Autor