Epimedium - ikaryna

to roślina, której działanie określane jest jako silniejsze do typowej chemicznej viagry. Roślina używana jest jako naturalny afrodyzjak. Do rośliny należy aż 65 innych gatunków, przy czym znaczna ich część rośnie w Chinach oraz całej zachodniej Azji. Z epimedium wytwarzane są ziołowe tabletki, które zwiększają satysfakcję seksualną. Roślina nie wywołuje skutków ubocznych. 

Epimedium jest rośliną ogrodową stosowaną jako afrodyzjak, która wykazuje o wiele bardziej bezpieczne działanie niż tradycyjne środki chemiczne dostępne w aptece na potencję. Jak dowodzą badania, epimedium posiada substancję - ikarynę, która jest znacznie bardziej skuteczna od sildenafilu. Tabletki ziołowe z epimedium dostępne są w sklepach ziołowych lub aptekach. 

Ekstrakt z epimedium i jego działanie na układ płciowy

W medycynie naturalnej ekstrakt z epimedium wykorzystywany jest w leczeniu ogólnego zmęczenia, przewlekłego zapalenia oskrzeli, nieregularnej menstruacji. Oprócz tego roślina stymuluje libido oraz układ odpornościowy. Co więcej, ekstrakt uśmierza bóle lędźwiowe. Znajdujący się w roślinie związek o nazwie ikaryna hamuje enzym fosfodiestrazy 5, który odpowiada za blokowanie napływu krwi do ciał jamistych. Roślina wykazuje silne właściwości promowania syntezy NO. 

Ikaryna z powodzeniem zastępuje viagrę, jej stosowanie nie wywołuje skutków ubocznych. Mimo to warto zachować ostrożność, gdyż nawet naturalny preparat może wywołać działania niepożądane w przypadku uczulenia na którykolwiek składnik. Przyjmowanie ikaryny wpływa znacząco na układ hormonalny. Związek kontroluje poziom testosteronu i kortyzolu. Co ciekawe, ikaryna zawarta w epimedium sprawdza się także przy dietach niskokalorycznych. Dzięki niej układ sercowo-naczyniowy jest odpowiednio chroniony. Epimedium wpływa na poprawę tkanki kostnej, a przy tym odpowiednio kontroluje funkcjonowanie wątroby. 

Ekstrakt z epimedium - przeciwwskazania

Nierozważne stosowanie epimedium może okazać się groźne w skutkach. Nie zaleca się przyjmowania epimedium przez kobiety w ciąży lub karmiące piersią, gdyż roślina wpływa na produkcję hormonów męskich. Stosowanie epimedium odradzane jest wszystkim, tym, którzy cierpią na spadek ciśnienia tętniczego. Niedostosowanie się do przeciwwskazań może doprowadzić do skutków ubocznych, takich jak: zawroty głowy, mdłości, wymioty, bezsenność, suchość w jamie ustnej, krwotoki z nosa, niekontrolowane pragnienie. Podawanie epimedium wielokwiatowego w dużych dawkach może wywołać skurcze lub nawet zatrzymać proces oddychania.

Autor