Ekstrakt z liści miłorzębu dwuklapowego

Miłorząb znany jest od wieków w medycynie naturalnej, w której wykorzystywany jest jako lek na wiele dolegliwości w tym zaburzenia erekcji. Miłorząb japoński działa kojąco na skórę, wpływa pozytywnie na pamięć oraz zapobiega udarom mózgu. Do celów leczniczych oraz kosmetycznych wykorzystuje się liście miłorzębu, zawierające ponad 60 składników aktywnych. 

Liście pochodzące z drzewa miłorzębu dwuklapowego wprowadzone zostały do lecznictwa jako naturalny środek na dysfunkcję serca oraz płuc. Miłorząb dwuklapowy jest jednym z najstarszych drzew na świecie, który wykazuje dużą odporność na insekty, bakterie oraz chemiczne skażenie środowiska. 

Ekstrakt z liści miłorzębu dwuklapowego i jego działanie na układ płciowy

Swoje wszechstronne zastosowanie zawdzięcza bogactwu silnych substancji bioaktywnych, do których można zaliczyć: flawonoidy, biflawony, terpeny, steroidy, hydroksykwasy. Miłorząb dwuklapowy znalazł zastosowanie w przemyśle farmaceutycznym oraz kosmetycznym, zarówno do zastosowania wewnętrznego jak i zewnętrznego. 

Ekstrakt z miłorzębu dwuklapowego wykorzystywany jest także w leczeniu zaburzeń erekcji. Roślina dzięki swoim naturalnym zdolnościom zwiększa ukrwienie w narządach rozrodczych. Dostępność tlenku azotu przyczynia się do rozluźnienia naczyń mięśni gładkich. Codzienna terapia z wykorzystaniem miłorzębu dwuklapowego jest szczególnie efektywna, w przeciwieństwie do stosowania środków chemicznych, które są w stanie wywołać znacznie więcej skutków ubocznych. 

Roślina wykazuje ponadto zdolność do łagodzenia stanów zapalnych, zmniejszenia obrzęków, łagodzenia bólu, neutralizowania wolnych rodników, które odpowiedzialne są za starzenie się organizmu i powstawania nowotworów. 

Ekstrakt z liści miłorzębu dwuklapowego przeciwwskazania

Wszechstronność działania miłorzębu została doceniona. Jednak nie każdy może wykorzystywać tą roślinę do leczenia dolegliwości czy schorzeń. Mimo iż bywa pomocny, stosowany w nieodpowiednich dawkach może doprowadzić do stanu przedzawałowego. Przedawkowanie może doprowadzić do problemów jelitowych, zmian skórnych, zawrotów głowy czy krwawienia. Ponadto, nie zaleca się podawania miłorzębu dwuklapowego u osób, które nie ukończyły 18 roku życia oraz kobietom w ciąży czy karmiących piersią. Co ważne, preparatów w których znajduje się miłorząb dwuklapowy nie wolno łączyć z stosowaniem leków rozrzedzających, np. heparyną czy warfaryną czy nawet aspiryną. W razie jakichkolwiek wątpliwości zaleca się skonsultowanie stosowania preparatu z lekarzem.

Autor